Sepia Yapım | Oyunculuk Ajansları
cast ajans, istanbul cast ajans, oyuncu ajansı, sepia yapım, dizi oyunculuğu, oyuncu başvuru, sinema oyunculuğu
575
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-575,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Oyunculuk Ajansları

Oyunculuk Ajansları

Sinema ve Televizyonlarda yayınlanan diziler,  filmler oyunculuk sektörünü canlı tutmaktadır. Günümüzde oyuncu ihtiyacı artış göstermesiyle oyunculuk ajansının payına düşen görevi de artırıyor.

Oyunculuk ajansları figurandan, profesyonel oyuncuya kadar oyuncu ihtiyacını karşılamaktadır. Oyunculuk ajansları , her yaştan ve her özellikteki bireyleri oyunculuk kadrosunda bulunduruyor. Oyunculuk ajanslarında oyuncu adaylarının seçimi yapılırken özel olarak mimik ve beden dilini nasıl kullanıldığına dikkat edilerek tercih edilir. Yani dış görünüşün bu sektörde biraz etmeni olsa da önemli olan oyunculuk yeteneğidir.

Oyunculuk ajansları tarafından seçilen oyuncu adayları ilk olarak deneme çekimlerine gönderilir ve fotoğrafları oyunculuk ajansının internet sitesinde yayımlanır. Yönetmenlerin ve yapım şirketlerinin belirlediği ölçükte özelliklere sahip olan çekimlere gitmeye hak kazanır.

Oyunculuk ajansları aslında oyuncuyla yapım şirketleri arasında kurulan bir elçi konumundadır. Kendine oyunculuk anlamında güvenen kişiler oyunculuk ajanslarıyla bağ kurarak ilk adımı oyunculuk ajanslarının yönlendirmesiyle atmalıdır. Oyunculuk ajansının kadrosuna dahil olan oyuncu adaylarıyla oyunculuk ajansı arasında belli süreli bir sözleşme imzalanır. Oyunculuk ajansına başvuran oyuncu adayları profesyonelce seçilip kadrolarına dahil ederler.