Sepia Yapım | Reklam Ajansları
cast ajans, istanbul cast ajans, oyuncu ajansı, sepia yapım, dizi oyunculuğu, oyuncu başvuru, sinema oyunculuğu
579
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-579,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Reklam Ajansları

Reklam Ajansları

Reklam ajansları, belli bir markanın veya ürünün, pazarlama planında en sağlıklı biçimde müşteri kitlesinin ilgisi çekmesini sağlar. Reklam ajansları, şirketlerin ve markaların kendini gösterip büyüyebilmesinde en önemli etkendir.

Dizilerde olduğu gibi reklam çekimlerinde de cast ajanslarına ihtiyaç duyulmaktadır. Reklam Ajansları reklamın özelliğine göre şekillenebilecek oyuncuları seçerek yapım şirketlerinin beğenisine sunmaktadır.

Reklam ajanslarının öncülüğü ilk olarak ürünün pazarlamadaki yeri ve ulaştırmak istenen kitlenin doğru şekilde belirlemek olmalıdır.  Bu konu içinde çeşitli kaynaklara göz atıp onlardan faydalanmak gerekir (sokak anketleri, araştırma firmalarının raporları vs.)

Bu araştırmalar doğrultusundaki bilgiler ardından tasarımcılara yön göstererek, görsel çalışmalar hazırlar. Bu aşamının zevkli kısımları varken birçok zorlukarıda oluşturabilmektedir. Düşünmek, ardı ardına sırlanmış toplantılar, yoğun çalışma temposu sonucunda ekibin en bilgi birikimi fazla olan Tasarım Gurusu’nun beğenisine sunulur. Bu grup işi strateji planlam verileri dahil edilerek genel bir değenlendirme içerisinde kararı verir.

Reklam ajansları dört koldan hizmet vermektedir. Bu hizmetler; pazarlama ve iletişim konusunda müşterilere tavsiyeyle bilgilendirmek, Sinema-Tv filmlerini ; afiş,radyo gibi yöntemlerle basın kanalıyla geniş kitlelere yaymak, medya kuruluşlarıyla uygun fiyat için pazarlık yapmak ve anlaşmaktır.

Reklam ajansları müşterlerin ulaşmak istedikleri hedef kitleyi ulaştırabilmek için müşterilerine ve yararlandıkları medya araçlarına bağlı kalmayarak adım atmalılar. Reklam ajanslarını oluşturacak ekibin uygun şekilde tercih etmelidir.

Reklam ajanslarını belli bir grupta toplamak gerekirse;

Ofset baskı doğrultusunda yön veren reklam ajansaları; dergi, broşür, gazate gibi tasarımları matbalar eşliğinde yaparlar.

Açık hava tanıtım ajansları; açık havada bulunanan tabelalar , reklam tanıtımları, afiş gibi tasarımlar yaparak uygulamasını faaliyete geçirirler.

Promasyon doğrultusunda yön veren reklam ajansları , firmaları tanıtan ;ajanta , bardak, tsört gibi ürünler hazırlayıp, piyasada yayılmasını sağlayan ajanslardır.

İnternet Reklam Ajansları; İnternet üzerinden banner, tıklama başı maliyet  faaliyetleri, e-mail tanıtımları, sporsonluklar gibi detayları kullanarak hizmet vermektedir.

Reklam ajansları reklamın her aşamasında bulunurlar ve asla kendilerini geriye çekmezler.  Reklam ajanslarının tek bir faaliyetten söz etmek pek etik bir davranış değildir. Ajansın büyüklüğüne , etki ettiği sektörlere göre çalışma alanıda değişim gösterecektir.

Reklam ajanslarının öncülüğü ortaya çıkardığı fikirleri geliştirmek ve fikirlerini koruma kalkanı haline almalıdır. Oluşturduğu fikirlerin esnetik ve geniş kitlelere de hitap etmesi gerekmektedir.